Ta strona używa cookies. OK Szczegółowe informacje na ten temat znajdą Państwo w polityce prywatności

» Wyszukane

FameLab 2014. Rewolucja w popularyzacji nauki

Trwa rejestracja chętnych do udziału w konkursie FameLab, nazywanym naukowym „Mam Talent", skierowanym do badaczy i badaczek związanych z naukami ścisłymi, przyrodniczymi, medycznymi, rolniczymi lub technicznymi.


SKOTAN S.A. z Katowic oraz Uniwersytet Śląski z firmą abtow biotechnology laureatami konkursu Polski Produkt Przyszłości

W dniu 9 grudnia 2013 roku, w Łazienkach Królewskich w Warszawie, odbyła się gala wręczenia nagród laureatom XVI edycji Konkursu Polski Produkt Przyszłości (PPP), organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. W tegorocznej edycji uczestniczyło ponad dwudzieścia projektów zgłoszonych przez uczelnie, instytuty badawcze, parki naukowo-technologiczne i innowacyjne firmy z całej Polski.


Sukcesy polskich wynalazczyń w Sztokholmie

W dniach 27-28 listopada 2013 w Sztokholmie odbyła się międzynarodowa konferencja, której tematem było „Przyspieszenie wzrostu innowacyjności produktów i usług oraz ekonomiczne i społeczne skutki tej zmiany ". Wydarzenie to było organizowane przez międzynarodową organizację Global Women Inventors & Innovators Network, GWIIN (Światowa Społeczność Kobiet Wynalazczyń i Innowatorek). Udział Polskich wynalazczyń był wspierany i koordynowany przez Fundację na rzecz promocji nauki polskiej i wynalazczości HALLER PRO INVENTIO.


62 Światowe Targi BRUSSELS INNOVA 2013

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia stoisk polskich prezentujących 93 wynalazki na 62 Światowych Targach Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik „BRUSSELS INNOVA" 2013, ktore odbędą się w Brukseli  (Heysel, Brussels Expo, Pawilon nr 10) w dniach 14-16 listopada 2013 r.  Patronat honorowy nad Pawilonem Polskim objęło Ministerstwo Gospodarki oraz Rada Główna Instytutów Badawczych.


Hackathon. Ułatwiamy codzienność, Chorzów 2013

Hackathon, jest przedsięwzięciem umożliwiającym ambitnym, kreatywnym ludziom zaprezentowanie swojego pomysłu na aplikację ułatwiającą codzienność oraz pracę nad nim przez 3 dni imprezy w zgranym zespole, pod okiem i doradztwem mentorów.  Impreza jest tak samo dla zespołów jak i indywidualnych uczestników z pomysłem. Organizatorzy zapraszają grafików, programistów, marketingowców oraz każdego, kto chciałby spędzić weekend kreatywnie.


Eko-staże czekają na śląskich naukowców!

Rekrutacja pracowników naukowych z województwa śląskiego do projektu Eko-staż trwa! W ramach projektu zostało jedynie 31 płatnych staży. Projekt "Eko-staż" realizuje Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach we współpracy z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach oraz Naczelną Organizacją Techniczną Federacją Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Radą Miejską w Gliwicach.


INNOSILESIA 2012. Laureaci konkursu w zakresie współpracy sfery przedsiębiorstw i nauki

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi opisami zwycięskich wdrożeń w konkursie „Współpraca sfery przedsiębiorstw i nauki".


Sukcesy polskich wynalazców na Targach INPEX w USA

W dniu 21 czerwca 2013 r. zakończyła się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Wynalazczości i Innowacji INPEX 2013 odbywająca się w Pittsburgh'u w Stanach Zjednoczonych. Po raz kolejny polska delegacja odniosła ogromny sukces zdobywając na targach liczne nagrody i wyróżnienia. Na tegorocznej edycji targów Polska zaprezentowała 13 wynalazków.


Konkurs Innowator Śląska 2012 rozstrzygnięty – poznajmy zwycięzców i wyróżnionych

26 czerwca 2013 roku w Chorzowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród i wyróżnień w konkursie Innowator Śląska podczas konferencji regionalnej „Innowacja. Cię rozwija"  organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego we współpracy z Górnośląską Agencją Promocji Przedsiębiorczości S.A. oraz Parkiem Naukowo-Technologicznym „TECHNOPARK GLIWICE".


Konkurs POMYSŁ NA BIZNES typu spin off lub spin out

MEGREZ Sp. z o.o.  prowadzi nabór do Konkursu „Pomysł na biznes", Konkurs realizowany jest w ramach projektu  PO KL 8.2.1 „Naukowy biznes" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i skierowany jest do studentów, absolwentów, doktorantów oraz pracowników naukowych śląskich uczelni.wszystkich znalezionych pozycji 207

Sieć Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych-Monika Ptak-Kruszelnicka
kkk
Platforma S3
Baner Słownik RIS
RIS 2013-2020
Program Rozwoju Technologii na lata 2010-2020
PARP. Portal Innowacji
Redaguj z nami!

ŚLĄSKIE. EKOSYSTEM INNOWACJI - FOTOREPORTAŻE

ŚLĄSKIE. EKOSYSTEM INNOWACJI - FOTOREPORTAŻE

Zdjęcia i materiały z kluczowych wydarzeń regionalnych, w tym z posiedzeń Regionalnego Forum Inteligentnych Specjalizacji przy Konwencie Marszałków Województw RP.

SIEĆ REGIONALNYCH OBSERWATORIÓW SPECJALISTYCZNYCH

SIEĆ REGIONALNYCH OBSERWATORIÓW SPECJALISTYCZNYCH

Obserwatoria funkcjonujące w Sieci w ramach Platformy INNOBSERVATOR SILESIA kreujące nową markę usług w regionie.

WIESZ WIĘCEJ. MOŻESZ WIĘCEJ

WIESZ WIĘCEJ. MOŻESZ WIĘCEJ

Słownik RIS. Kampanie promocyjne innowacji "Wiesz więcej. Możesz więcej".


baza wiedzy

DOKUMENTY UE/ KRAJOWE

DOKUMENTY UE/ KRAJOWE

Dokumenty proinnowacyjne

DOKUMENTY REGIONALNE

DOKUMENTY REGIONALNE

RSI oraz Programy Wykonawcze

EKOSYSTEM INNOWACJI

EKOSYSTEM INNOWACJI

Oferta regionu

MAPA RSI

MAPA RSI

Ośrodki przedsiębiorczości, sektor nauki, instytucje wsparcia biznesu

TWOJA OPINIA

TWOJA OPINIA

Zaangażuj się. Konsultacje społeczne. Badania potrzeb.

PRACE BADAWCZE

PRACE BADAWCZE

Dokumenty, analizy, raporty opracowywane w regionie.

LIDERZY REGIONU

LIDERZY REGIONU

Promocja innowacji.
Konkursy. Targi wynalazczości.

DOŚWIADCZENIA

DOŚWIADCZENIA

Materiały pokonferencyjne. Dobre praktyki. Eksperci. Animatorzy Sieci Innowacji.

FINANSOWANIE INNOWACJI

FINANSOWANIE INNOWACJI

PROJEKTY

PROJEKTY

Aktualnie realizowane lub zrealizowane projekty w regionie.

ŚLĄSKA RADA INNOWACJI

ŚLĄSKA RADA INNOWACJI

Organ inicjująco-doradczy KS RIS

KOMITET STERUJĄCY

KOMITET STERUJĄCY

Organ Opiniodawczo-Doradczy Zarządu Województwa Śląskiego

REGULACJE PRAWNE

REGULACJE PRAWNE

LINKI

LINKI

Linki do stron www

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Wydział Rozwoju Regionalnego, Jednostka Koordynująca Wdrażanie RIS
Projekt "Sieć Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Poddziałania 8.1.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Projekt graficzny, wykonanie i utrzymanie serwisu: Art4net s.c.